İçeriğe Geçmek İçin Enter'a Basınız

 

 

Voles' le Maksimum Güvenlik

Evinizi ve işyerinizi dünyanın her yerinden canlı görüntü ve sesli olarak izleyebilirsiniz.

VOLES, Kapalı Devre TV Sistemlerinin özellikle son beş yılda vazgeçilmez bir parçası olmaya başlayan, Dijital Kayıt ve Görüntü İletim Cihazlarını bu sistemin entegrasyonunda her türlü ihtiyaca ve çözüme uygun, değişik tasarım ve büyüklükteki projelerde, müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna, firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre uygun cihazı seçmekte ve anahtar teslim çözümlerde kullanmaktadır.

Kapalı Devre TV sistemleri izleme cihazları ile birlikte aynı zamanda kameraların görüş alanı içindeki görüntülerin kayıt altına alınarak saklanması amacıyla analog kayıt cihazlarını kullanmaktaydı. 2000 yılından itibaren analog yayınların dijitale dönüştürülmesi ve video, data, audio sinyallerinin geliştirilen sıkıştırma teknolojileri ile aynı bant üzerinden alınıp gönderilmesi gibi, özellikle bilgisayar teknolojilerinde yaşanan hızlı araştırma geliştirme faaliyetlerinin sonucunda; analog kayıt cihazları fabrikaların imalat bantlarından kaldırılıp yerini dijital kayıt cihazlarına bırakmıştır

Firmamız Kapalı Devre TV Sistemlerinde kullanılacak Dijital Kayıt Cihazlarını; sistemin özelliklerine, müşterinin sistemi kullanma şartlarına, sistemin müşteride çalışacak çevresel şartlarına ve sistemin bütçesine uygun olarak aşağıdaki yazılım ve donanım farklılıklarına göre değişik ürünleri temin ve tesis etmektedir.

DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI:

 1. BİLGİSAYAR KASASI veya 19" MODULER RACK KABİNİ İÇİNE MONTE EDİLEN PC TABANLI KAYIT CİHAZLARI:

  4, 8, 16 ve 32 kanallı olarak imal edilen, her kamera için; 352x288 Düşük çözünürlük ve 704x576 Yüksek çözünürlüklü kayıt özellikli olarak hazırlanan, "capture" kartlardan oluşmaktadır. Bu kartlar triplex özelliğe sahip olup; kayıt, kayıttan izleme ve görüntü transferi yapabilmekte, bulunduğu yerdeki iletişim şartlarına bağlı olarak sisteme bağlanıp canlı görüntüleri ve kayıtları kullanıcısına şifre ile ulaştırabilme özelliğini de taşımaktadır.

  Geliştirilmiş sıkıştırma teknolojisine sahip olan capture kartlar ile hareket algılama ve alarm fonksiyonları, alarm anındaki görüntüleri, e-posta ve/veya kendisine ait server üzerinden uzak noktalardaki bilgisayarlara gönderebilme, dahili ve harici telefonlara ihbar gönderebilme, diğer alarm sistemlerini devreye alabilme, otomasyona bağlı olarak öngörülen cihazların devreye alınması ve devreden çıkartılmasını sağlamaktadır. Dijital kayıt cihazlarını kullanarak tasarım aşamasından kullanıcı eğitimine kadar anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

 2. ENDÜSTRİYEL TABANLI, PROFESYONEL DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI:

  4, 8 ve 16 kanallı olarak imal edilen, her kamera için; 352x288 Düşük çözünürlük ve 704x576 Yüksek çözünürlüklü,  50 fps kayıt hızından, 480 fps kayıt hızına ulaşabilen, dahili kayıt sistemi 250 GigaByte kayıt kapasitesinden 1,6 TeraByte kayıt kapasitesine kadar yükselebilen ve istenirse, harici Raid sistemleri ile çok yüksek kayıt kapasitelerine ulaşabilen, triplex özellikli Profesyonel ve Endüstriyel Tabanlı Kayıt Cihazlarıdır.

  Bu cihazlar profesyonel uygulamalarda görüntü ve kayıtların çok önemli olduğu kurum ve kuruluşlarda yaygın bir kullanıma sahiptir.

  Bu cihazların işletim sistemleri üniversal olduğundan, herkesçe çok kolaylıkla kullanılabilmekte ve daha sonraki yeni versiyon yazılımlar cihaza kolaylıkla upgrade edilebilmektedir. Cihaza ilave modül ve yazılımlar ile yeni özellikler; Detaylı Hareket Algılama, POS Cihazı ve ATM entegrasyonu, yüz tanıma sistemi, anti-terorist algılama özellikleri, plaka tanıma sistemi entegrasyonu kazandırılabilir.

  Cihazın network bağlantısı üzerinden yapılan kayıtlar ile ilgili işlemler aynı anda başka yerlerdeki cihazların, tek bir merkezden ve network üzerinden bağlanarak 16 veya 32 ye bölünmüş olarak izleme/kayıt kombinasyonlarını yapmak mümkündür. Bu cihazlara aynı anda 4, 8 ve 16 kullanıcı bağlanabilmekte ve kullanıcılar aynı anda birbirinden bağımsız olarak işlem de yapabilmektedir.

  Bu tip cihazların video çıkışları çokludur, VGA çıkışı ve aynı zamanda composit video çıkışları vardır. Aynı zamanda analog çıkışlarda istenilen kameranın görüntüsünü seçilebilmekte, istenilen kameralar spot monitöre ve genel monitörlere programlanan komutlarla gönderilebilmektedir.

  Cihazın kullanım kolaylığı açısından; bölünmüş ekran üzerinde aynı anda hem gerçek zamanlı görüntüyü ve hem de geçmiş kayıt görüntülerinin izlenmesine imkan verilmekte. Cihaz bunu yaparken ikinci bir pencere açmaya ihtiyaç duymaksızın, geçmiş zaman ve gerçek görüntü aynı pencere üzerinde izlenebilmekte ve aynı kameraya ait farklı anlardaki görüntüler de aynı ekrandan izlenebilmektedir.

  Cihaza bağlı kameralar arasında senkronizasyon özelliği bulunmakta, aynı anda aynı tarih ve saate ait tüm kamera görüntüleri tek bir arama penceresinden çağrılabilmektedir.

  Cihaza kontrol klavyesi bağlanabilmekte ve hareketli kameralar hem klavyeden hem de network üzerinden herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaksızın kontrol edilebilmektedir.

  Bu Profesyonel cihazlar network üzerinden alarm görüntülerini iletebilir ve alarm anında ekrana istenilen görüntüler otomatik olarak taşınabilir altyapıdadır.

Firmamız, Dijital Kayıt Cihazları portföyünde geniş bir ürün yelpazesi kullanmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; ekonomik kompakt Low-level Dijital Kayıt Cihazlarından, profesyonel High-level Dijital Kayıt Cihazlarına kadar değişik tip ve markadaki cihazları temin ve tesis etmektedir.

Firmamız kendi markalarının yanı sıra, müşterimizin talebi ve çözümün uygunluğuna istinaden; PANASONIC, SAMSUNG, SONY, LG, MITSUBISHI, markalarını da temin ve tesis etmektedir.

Dijital Kayıt Cihazları ile ilgili binanıza ve bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir.

 

 

Üye Girişi Haberler