İçeriğe Geçmek İçin Enter'a Basınız

 

 

Voles' le Maksimum Güvenlik
gaz kaçağı, doğal gaz, gaz uyarı, gaz aları, gaz algılama, doğalgaz, tüp gaz

Doğalgaz kullanımının giderek yaygınlaştığı günümüzde mekanlarda oluşabilecek olası karbonmonoksit kaçaklarına karşı önlem almak bir zorunluluk haline gelmiştir.

Mekanınızda karbonmonoksit gazı yayıldığı anda devreye giren karbonmonoksit dedektörü ile hem mekanınızda bulunan harici sireniniz devreye girer, hem de Voles Alarm Merkezi'ne gelen sinyal neticesinde Voles Alarm Merkezi sizleri ve güvenlik güçlerini uyararak olaya en kısa sürede müdahale edilmesini sağlar.

Eğer Voles abonesi değilseniz, aşağıdaki Keşif Talep Formumuzu doldurarak hemen bize başvurabilir, mekanınızı ve sevdiklerinizi, hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, su baskını ve acil sağlık durumlarına karşı koruyabileceğiniz komple bir güvenlik paketine, günde 1$’dan başlayan fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Karbonmonoksit zehirlenmesi ile ilgili temel soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Karbonmonoksit Gazı Nedir?
Karbonmonoksit, renksiz, kokusuz, tatsız ve gözle görülemeyen bir gazdır. Her bir karbonmonoksit molekülü, tek bir karbon molekülünün, bir oksijen molekülüne bağlanması ile oluşur. Karbonmonoksit gazı, doğal gaz, benzin, gaz yağı, odun, kömür gibi yakıt maddelerinin tam olarak yanmaması sonucu oluşan öldürücü bir gazdır. 

Karbonmonoksit Gazı Neden Tehlikelidir?
Karbonmonoksit gazı solunduğu zaman, akciğerlerden geçerek kana karışarak kandaki oksijen seviyesini azaltmaktadır. Kandaki oksijen seviyesinin azalması ile kalpte ve beyinde kalıcı hasarlar oluşur ve durum çoğunlukla ölümle sonuçlanır. Bebekler ve çocuklar, hamile kadınlar, solunum ve kalp rahatsızlıkları olan kişiler ve yaşlılar karbonmonoksit gazından diğer kişilere oranla daha çok etkilenirler.

Mekanımda Karbonmonoksit Gazı Yayıldığını Nasıl Anlarım?
Karbonmonoksit gazı renksiz, kokusuz, tatsız ve gözle görülemeyen bir gaz olduğu için mekanda olduğunu anlamak neredeyse imkansızdır. Mekana,  karbonmonoksit gazı yayıldığını anlamanın tek yolu, bu gazın varlığını kimyasal olarak algılayabilen bir karbonmonoksit gaz dedektörü kullanmaktır. 

Karbonmonoksit Kaçaklarını Karşı Ne Gibi Önlemler Alabilirim?

 - Bacalar yılda en az bir kez, kış sezonu öncesi temizlettirilmeli,

 - Bacalı cihaz almadan önce, bacalar, yetki almış kontrol denetim firmalarına test ettirilmeli ve olumlu rapor alınmalı,

 - Kombilerin yılda 1 kez, yetkili servis çağrılarak bakım yaptırılmalı,

 - Kombilerin baca bağlantısı için çelik borular kullanılmalı,

 - Cihazlara baca sensörü taktırılmalı, çalışır durumda olduğunu kontrol ettirilmeli,

 - Cama takılan havalandırma (ventilasyon) kesinlikle kapatılmamalı,

 - Cihazın bulunduğu yerin kapısı, çalışırken kapalı tutulmalı,

 - Bacalara şapka taktırılmalı,

 - Kombilerin bulunduğu yerde sesli uyarıda bulunan karbonmonoksit dedektörü bulundurulmalıdır. 

Evde karbonmonoksit dedektörü çaldığında paniğe kapılmadan ortam dışına çıkılmalı, ekip gelene kadar doğalgaz vanaları kapatılmalı, pencereler açık tutulmalı, elektrik sigortaları kapatılmalı ve ortamda telefon kullanılmamalıdır.  

Karbonmonoksit Dedektörü Nasıl Çalışır?
Karbonmonoksit dedektörleri, mekanınızda kısa sürede oluşan yoğun miktarda gazı, ya da uzun sürede oluşan düşük miktarda gazı algılayarak alarm sisteminizi harekete geçirir. 

Karbonmonoksit Dedektörüne Nasıl Sahip Olabilirim?
Mevcutta kullandığınız bir Voles Alarm Sisteminiz varsa, karbonmonoksit dedektörünü sisteminize ekletebilir ve mekanınızın güvenlik seviyesini daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Eğer Voles Alarm Sistemi sahibi iseniz ve sisteminize karbonmonoksit dedektörü eklemek istiyorsanız lütfen Tıklayın.

Gaz alarmı, gaz alarmları, doğalgaz gaz kaçağı, doğalgaz gaz alarmı, doğalgaz dedektörü, doğal gaz gaz alarmı, doğalgaz gaz sensörü

 

 

Üye Girişi Haberler