İçeriğe Geçmek İçin Enter'a Basınız

 

 

Voles' le Maksimum Güvenlik

İşyeri AlarmBir alarm sistemi kontrol paneliyle baslar. Kontrol paneli güvenlik sisteminin merkezidir. Kablolu ve kablosuz ( wireless) modelleri vardir. Evinizin veya is yerinizin belirli yerlerinden çesitli hareket dedektörleri  kontrol paneline baglanir. Eger güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir ortamda değişiklik  algiliyorsa, kontrol paneline bir sinyal gönderirler. Kontrol paneli de otomatik olarak  sirenleri devreye sokar ve alarm merkezini arayarak durumun rapor edilmesini saglar. Kablosuz ve kablolu modelleri vardir.

Alarm Paneli: Alarm sisteminin merkezidir. Tüm fonksiyonlarini konrtol eden ve bunları yönlendiren tüm ekipmanların bagli bulunduğu merkezdir. Tipine göre kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılırlar.

 

Sifre Paneli: Alarm sisteminin kontrolünün yapildigi cihazdir. Alarmin kurulmasi, Alarm sisteminin çözülmesi islemleri sifre paneli üzerinden yapilir. Birden çok kisiye sifre verilebilir. Ve panel üzerindeki tüm cihazlar şifre ünitesinden kontrol edilir.

Hareket Dedektörü (PIR Dedektör): Isi yayan ve ortamdaki hareketi algilayan dedektördür. Evcil hayvan bulunan yerlerde kullanilmak üzere tasarlanan, 25 kiloya kadar olan hayvanları algilamayan modelleri mevcuttur.

Manyetik Kontak: Pencere, kapı , sürgülü kapi ve sorun olabilecek her türlü yerde  kullanilabilir. Manyetik kontak kullanilan tüm yerlerde açilmasi durumunda alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise alarm sistemini harekete geçirir.

Panik Butonu: Tehdit altındayken ve ya acil durumlarda elle  alarm vermek için kullanilir. Kullanildigi  zaman alarm merkezine çagri yapilmasini saglar.

 

 

Gaz Dedektörü: Belli bir ortama yayilmis gazlarin yogunlugunu algilar ve gaz kaçagi durumunda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu degilse dahi 24 saat çalisir.

 

Yangın Dedektörü: Yangın dedektörleri üç çeşittir. Duman, Isı  ve Optik diye adlandırılır. Duman dedektörleri ortama yayılmış duman yogunlugunu algilayarak sistemi haberdar eder. Isı dedektörleri  çok duman olan mekanlarda kullanılır. Ortamın ısısı belli bir dereceye geldiği zaman Alarm verdirir. Optik dedektörler ise kablo yanmalarını algılar. Bu dedektörler isteğe bağlı olarak  24 saat çalistırılabilir.

Siren: Alarm sistemi devreye girdiği anda  yüksek bir ses çikararak çevredeki insanları uyarir. Harici ve dahili iki modelleri bulunur. Harici modelinin mekanin dış tarafına yerleştirilir. Dış mekanda  görülebilecek bir yere yerlestirilmesi caydiriciligi artirir. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut sirenin üzerindeki akü devreye girer  ve korumaya geçer . Alarm panelini uyarark alarm sistemini devreye sokar. Alarm kontrol merkezine haber verir. Voles Alarm ve Güvenlik Sistemleri, hırsız alarm sistemleri, elektronik güvenlik, alarm sistemleri, kamera güvenlik , hırsız alarm, alarm sistemi, kamera sistemi, güvenlik firmaları, ev alarmı, ev güvenlik sistemleri, hırsız alarmları, ev alarm sistemleri, kablosuz alarm, kablosuz alarm, alarm kamera, alarm fiyatları, işyeri güvenlik sistemleri, alarm fiyat, alarm gözlem merkezi, ihbar, ikaz, güvenlik, alarm kontrol merkezi, alarm merkezi, cctv kamera, gizli kamera, gece görüşlü kamera, kablosuz kamera, dvr, dvr kayıt sistemleri, paradox alarm sistemleri, Alarm Kontrol Merkezi, Alarm Merkezi, crow alarm, güvenlik kamera, güvenlik sistemleri, soygun ihbar sistemleri, pdks, biyometrik tanıma sistemleri , ikaz, güvenlik, paradox hırsız alarmı, crow hırsız alarmı, dsc hırsız alarmı, ge hırsız alarmı hırsız alarmı, fener alarm ronik Alarm Sistemleri

 

 

Üye GirişiHaberler